رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در آیین معارفه سرپرست بهداشت و درمان زبرخان بیان کرد: تامین سلامت، نیازمند مشارکت و هماهنگی بین بخشی است و تنها 25 درصد تامین سلامت با حوزه سلامت و 75 درصد با مشارکت و هماهنگی بین بخشی است.

دکتر محسن عظیمی نژاد در این مراسم ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری و شهادت امام حسین(ع) گفت: سلامت به صورت تک بعدی و صرفا به معنای نداشتن بیماری تعریف نمی شود بلکه طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را در برمی گیرد.

وی با اشاره به پاندمی کرونا افزود: امروز  کشور ما و سایر کشورهای جهان با بحران کرونا مواجه شده است و رفتار این ویروس تا کنون نشان داده است که برای ریشه کنی آن، نیاز به همت جمعی است بنابراین همه ارگان ها و تک تک مردم  باید وارد میدان عمل شوند. همین طور که در موج دوم این پاندمی با همکاری مردم و سایر نهادها مشاهده کردیم که میزان بستری، نه مرگ و میر رو به کاهش است.

دکتر عظیمی نژاد با تاکید بر ضرورت برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در منازل و به دور از هرگونه تجمع افزود: امسال با توجه به شیوع بیماری، طرح «هر خانه، یک حسینه» راه اندازی شده است و از صدا و سیما و رسانه ها خواست تا هرچه بیشتر فرهنگ عزاداری در منازل را با توجه به این بحران در مردم با اطلاع رسانی مناسب، نهادینه کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان زبرخان با توجه به تعویق در استقلال این شهر، عقب ماندگی هایی داریم که امید است با کمک خیرین سلامت شهر زبرخان بتوانیم بخشی از این عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

در این مراسم رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور، آقای حامد سلیمانی را به عنوان اولین مدیر شبکه بهداشت و درمان زبرخان معرفی کرد.